Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Paraolimpiada w Legionowie

W grupie siła

Nigdy dotąd Szkoły w Łajskach na paraolimpiadzie nie reprezentował tak mocny skład zawodników. 18 maja w VII Legionowskiej Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży zorganizowanej na Arenie Legionowo wzięło udział aż 19 uczniów ! Zawodników wspierała także solidna obstawa w postaci asystentów, z odsieczą przybyła nawet sama Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łajskach na czele z Panem Dyrektorem Markiem Tarwackim. W takim składzie nie mogło być mowy o przegranych.

Zawody otworzył Piotr Zadrożny, zastępca Prezydenta Legionowa życząc uczestnikom dobrej zabawy i powodzenia w osiąganiu jak najlepszych wyników. W paraolimpiadzie wzięło udział dziesięć placówek z powiatu Legionowskiego i okolic. Silny doping publiczności, nauczycieli i kolegów sprawiał, że każdy sportowiec dawał z siebie wszystko.  Zawodnicy z Łajsk wzięli udział w ośmiu konkurencjach rekreacyjnych: tor przeszkód z płotkami, slalom z toczeniem piłki, rzuty kółkami na patyk, rzuty piłeczkami do kręgu, hokej-strzały na bramkę, rzuty piłkami do obręczy, strzały nogą do bramki i przenoszenie piłeczek. Za zaliczenie wszystkich konkurencji rekreacyjnych każdy reprezentant otrzymał medal i upominek. To jednak nie koniec nagród. Prawdziwa walka toczyła się w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu, rzucie piłką i skoku w dal. Tutaj nasi zawodnicy także nie zostali z pustymi rękami. Liczne miejsca na podium i zdobyte nagrody rzeczowe wręczone przez Pana Michała Kobrzyńskiego, członka zarządu Powiatu Legionowskiego tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że dysponujemy konkretną załogą sportowców. Okazuje się, że ciężkie treningi prowadzone przed zawodami przyniosły rezultaty. Dużą atrakcją okazały się stojące przed wejściem na Arenę trójkołowe rowery rehabilitacyjne- prezent od Polskiego Czerwonego Krzyża, do których ustawiały się kolejki.

 Paraolimpiada nie odbyłaby się tak sprawnie, gdyby nie ogromny wkład wolontariuszy, którzy umiejętnie zajęli się wszystkimi uczestnikami i dbali o uczciwy przebieg konkurencji. Jak wiadomo duży wysiłek fizyczny musi być wspomagany przez odpowiednie odżywianie i nawodnienie. O ten aspekt zadbali organizatorzy Paraolimpiady częstując uczestników wodą i różnorakimi potrawami, dzięki czemu wyczerpani zawodnicy odzyskali pełnię sił na powrót do domu. 

Najlepszym dowodem na to, że nasi uczniowie bawili się świetnie podczas Paraolimpiady jest fakt, że część z nich z wielką niechęcią a nawet sprzeciwem opuszczała miejsce rozgrywek. Byli jednak uczestnicy, którzy wyczekiwali powrotu, by jak najszybciej móc pochwalić się rodzicom i kolegom ze szkoły swoimi zdobyczami i osiągnięciami. Sportowcy z Łajsk z niecierpliwością czekają na kolejną Paraolimpiadę w Legionowie, która podobnie jak tegoroczna dostarczy im wielu emocji, zaciętej rywalizacji, ale wywoła także uśmiech i dumę z osiągniętych wyników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Paraolimpiada w Legionowie

Kinga Szcześniak
 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć