Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Wizyta specjalistów z Finlandii

W ostatnim tygodniu kwietnia odbyła się wizyta studyjna 6 specjalistów ze szkoły specjalnej z Finlandii w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach.

Wizyta ta była kontynuacją współpracy ze szkołami i ekspertami Europejskiej Agencji ds. Edukacji Włączającej, z którymi pracowaliśmy przez ostatnie cztery lata w ramach projektu Raising the Achievement of All Learnes in Inclusive Education.

W poniedziałek 23 kwietnia Finowie przyjechali do szkoły. Na początku spotkanie głos zabrał pan dyrektor Marek Tarwacki i opowiedział przybyłym gościom o pracy naszej szkoły. Po godzinnej prelekcji zaproszono specjalistów na lekcje i zajęcia, żeby pokazać nasze działania w praktyce.

Kolejnego dnia Finowie zobaczyli między innymi jak wygląda praca pedagoga oraz jak działają nasze dwie szkolne orkiestry. Po wizycie w szkole pojechali wraz z wicedyrektorami szkoły na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego, który chcieli zwiedzić z powodu swoich zainteresowań.

W następnych dniach goście zostali zaproszeni do innych szkół w Warszawie, żeby poznać pracę z uczniami niepełnosprawnymi w Polsce. Odwiedzili Szkołę Podstawową Specjalną nr 327 im. dr Anny Lechowicz oraz Szkołę Podstawową Specjalną nr 6 w Warszawie. Ważnym punktem spotkania było także spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie dowiedzieli się o uregulowaniach prawnych dotyczących nauki uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Żegnając się w piątek, Finowie wyrazili swoje podziękowania za zorganizowanie wizyty. Zauważyli kilka rozwiązań, które zaczną stosować u siebie, a my, bogatsi o nową wiedzę oraz wymianę doświadczeń możemy także ulepszać naszą pracę z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć