Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Gra miejska z udziałem klasy VIa

21 marca 2018 r. uczniowie klasy VIa pod opieką pań: Lidii Lewandowskiej, Agnieszki Kuśmirek i Agnieszki Kulmy pojechali do Warszawy. Celem wyjazdu był udział w grze miejskiej pt. "Tajemnice Starego Miasta".

Pod Kolumną Zygmunta szóstoklasiści spotkali się z przewodnikiem, który przedstawił im zasady zabawy oraz rozdał kartki z zadaniami. Uczniowie podzielili się na trzy sześcioosobowe grupy. Każdą z nich opiekowała się jedna z pań. Pierwszym wyzwaniem było odnalezienie na Starym Mieście mężczyzny w cylindrze, który miał przekazać zgromadzonym mapy Starówki. Uczniowie posiadali półtorej godziny na wykonanie poleceń. Musieli wykazać się umiejętnością czytania planu, orientacją w terenie oraz rozsądnym gospodarowaniem czasu. Dzierżyli bowiem dwudziestoma punktami do zrobienia. Liderzy czasami prosili o pomoc przechodniów, ale rzadko mogli liczyć na ich wsparcie. Zadania były trudne, polegały na przykład na odczytaniu różnych napisów znajdujących się na pomnikach lub ścianach budynków, znalezieniu najkrótszej ulicy i najwęższej kamienicy w stolicy.

O umówionej godzinie dzieci ponownie spotkały się z przewodnikiem na Placu Zamkowym. Następnie udały się do Zamku Królewskiego, gdzie prowadzący przybliżył im historię Białej Damy pojawiającej się w rezydencji króla. Kolejnym punktem było obejrzenie filmów na temat Zamku Królewskiego. Po pożegnaniu z pilotem uczniowie udali się na obiad do restauracji "Literatka" mieszczącej się w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu.

Na zakończenie młodzież wraz z opiekunkami poszła obejrzeć pomniki znanych Polaków - Adama Mickiewicza i Józefa Poniatowskiego. Wychowawczyni krótko zaprezentowała Pałac Prezydencki.

Wyjazd bardzo podobał się uczniom. Praca w grupie sprzyjała integracji klasowej, a realizacja zadań wymagała logicznego myślenia i współpracy. Dzięki grze dzieci poznały historię naszej stolicy, a zwłaszcza najciekawszych miejsc na Starówce. Do tego wiosenna pogoda sprzyjała wędrówce.

Marta Zomkowska, kl. VIa

Fotorelacja z gry

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć