Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Światowy dzień Zespołu Downa

„Kolorowe skarpetki włóż dziś-tolerancyjny bądź zawsze!”

Pod takim hasłem 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także światowy Dzień Zespołu Downa. Integrując się z naszymi kolegami do których zawitał nieproszony gość – „chromosom z innej bajki”-zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorowe skarpetki nie do pary.

Światowy dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Wybór 21 marca na obchody wyżej wymienionego święta nie jest przypadkowy. W 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy.

Wzorzyste skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania genotypowego, z jakim zmagają się osoby z Zespołem Downa. To także symbol tego, że nie wszyscy musimy być tacy sami, że możemy się od siebie różnić, ale nadal być razem, być obok siebie, tak jak te dwie różne skarpety. Może być inaczej, może być niestandardowo, ale nadal być pięknie.

Coś nie pasuje… a jednak nie przeszkadza w życiu.

Zdjęcia tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć