Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

WOŚP 2018

OJ SIĘ DZIAŁO!

SP w ŁAJSKACH ZAGRAŁA W WOŚP

 

            14 stycznia 2018 roku społeczność naszej szkoły wspólnie z uczniami, rodzicami  i nauczycielami czynnie, wręcz koncertowo, wzięli udział  26 - finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku nasza szkoła zagrała w dwóch sztabach, tj.w Legionowie w L.O. im. M. Konopniciej i po raz pierwszy w Wieliszewie w Szkole Podstawowej Nr 2. Tegoroczne przesłanie orkiestry skupione było na najmłodszych chorych pacjentach i dlatego  pieniądze były zbierane na pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Koordynatorem i głównym dowodzącym z naszej szkoły w sztabie w Legionowie był pan Maciej Rink, który nadzorował pracę wszystkich wolontariuszy, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Wspólnie z panią Justyną Niegierysz i panią Martą Maślanką przygotował  wspaniały koncert uczniowskiej orkiestry dętej „ Orkiestra bez Nazwy” i perkusyjnej Batucady zagrany w w. sztabach. Orkiestra   przygotowała specjalną wersję melodii przewodniej WOŚP i tym mocno zapisała się w sercach słuchaczy. Oba występy zagrane zarówno w Legionowie, jak i w Wieliszewie zostały nagrodzone wielkimi brawami i wielkim uznaniem. W legionowskiej siedzibie od rana do wieczora grupa wolontariuszy zachęcała do kupna rzeczy wykonanych własnoręcznie przez najmłodszych uczniów. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i cały czas przybywały tam osoby z okolicznej społeczności by móc wesprzeć fundację. Jednocześnie działania trwały w Wieliszewie, w którym koordynatorką była pani Iwona Banaszek. Wspólnie z uczniami i rodzicami pozyskiwała prace na kiermasz, vouchery i koordynowała prace wolontariuszy.

Wiemy, że nasza szkoła w obu sztabach zebrała 8.710,48 zł! Piękny wynik!

            Dziękujemy wszystkim pracownikom, nauczycielom, rodzicom i uczniom za przygotowanie i udział w tym wyjątkowym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

                                                                                                                      Katarzyna Krzyżek

 

Zdjęcia z tegorocznej zbiórki tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć