Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c

Grudzień to niezwykły czas w naszych domach i rzecz jasna w naszej klasie i całej szkole. To czas przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia  od rana rozbrzmiewały słowa kolęd i pastorałek, które uczyły się śpiewać najmłodsze klasy.  Z uwagi na to, że w naszej szkole są same grzeczne dzieci to 6 grudnia do dzieci z zerówek przyszedł św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Uczniowie pięknie go przywitali i zaśpiewali zimowe pieśni, pastorałki i kolędy, a w zamian zostali obdarowani  upominkami. 

            Przez cały grudzień pod czujnym okiem pań dzieci uczyły się ról do inscenizacji Bożonarodzeniowej, które w klasie 0c zostały wystawione 12 grudnia dla kilku najmłodszych klas, grona nauczycielskiego oraz oczywiście rodziców.  Cały występ bardzo podobał się widzom, ale najbardziej wzruszył taniec Śnieżynek zatańczony do muzyki F. Chopina ( Spring Walz  -Mariage d'Amour ). Przepiękny był też  „Taniec pasterzy”  zatańczony do  pastorałki „ Gore Gwiazda” Arki Noego. Podczas występu wszystkie dzieci godnie zaprezentowały się na scenie, mówiąc wiersze i śpiewając kolędy i pastorałki., a wśród nich; „ Lulajże Jezuniu” ,  „ Wśród nocnej ciszy”, „ Teraz śpij Dziecina Mała” „ Jest taki Dzień”. Program artystyczny bardzo podobał się wszystkim gościom i dlatego dzieci otrzymały owacje na stojąco.

            W ostatnim tygodniu przedświątecznym dzieci  z 0c pod kierunkiem mam – pani Jolanty  Grzybowskiej i pani  Iwony Stromeckiej wykonały bałwanki w słoiczkach wypełnionych  wodą z brokatem. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania.

            Ten wyjątkowy, grudniowy czas  na zawsze pozostanie w naszych małych sercach...

 

A oto fotorelacja z grudniowych wydarzeń

 

 

 

                                                                                                                                                                                   Katarzyna Krzyżek

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć