Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej!

ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c

Grudzień to niezwykły czas w naszych domach i rzecz jasna w naszej klasie i całej szkole. To czas przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia  od rana rozbrzmiewały słowa kolęd i pastorałek, które uczyły się śpiewać najmłodsze klasy.  Z uwagi na to, że w naszej szkole są same grzeczne dzieci to 6 grudnia do dzieci z zerówek przyszedł św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Uczniowie pięknie go przywitali i zaśpiewali zimowe pieśni, pastorałki i kolędy, a w zamian zostali obdarowani  upominkami.

Przez cały grudzień pod czujnym okiem pań dzieci uczyły się ról do inscenizacji Bożonarodzeniowej, które w klasie 0c zostały wystawione 12 grudnia dla kilku najmłodszych klas, grona nauczycielskiego oraz oczywiście rodziców.  Cały występ bardzo podobał się widzom, ale najbardziej wzruszył taniec Śnieżynek zatańczony do muzyki F. Chopina ( Spring Walz  -Mariage d'Amour ). Przepiękny był też  „Taniec pasterzy”  zatańczony do  pastorałki „ Gore Gwiazda” Arki Noego. Podczas występu wszystkie dzieci godnie zaprezentowały się na scenie, mówiąc wiersze i śpiewając kolędy i pastorałki., a wśród nich; „ Lulajże Jezuniu” ,  „ Wśród nocnej ciszy”, „ Teraz śpij Dziecina Mała” „ Jest taki Dzień”. Program artystyczny bardzo podobał się wszystkim gościom i dlatego dzieci otrzymały owacje na stojąco.

W ostatnim tygodniu przedświątecznym dzieci  z 0c pod kierunkiem mam – pani Jolanty  Grzybowskiej i pani  Iwony Stromeckiej wykonały bałwanki w słoiczkach wypełnionych  wodą z brokatem. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania.

Ten wyjątkowy, grudniowy czas  na zawsze pozostanie w naszych małych sercach...

A oto fotorelacja z grudniowych wydarzeń

Katarzyna Krzyżek