Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości

Lekcja bezpieczeństwa

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, zarówno w szkole jak i poza nią. W piątek 17.11.2017 r. uczniowie klas I B oraz I C przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa a pomogła im w tym zaproszona pani policjantka. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu w szkole i na drodze - bezpiecznym  poruszaniu się pieszo i na rowerze. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, a w nagrodę mogły obejrzeć sprzęt jakim dysponuje policja oraz wykonać pamiątkowy odcisk dłoni.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Katarzyna Barabasz, Katarzyna Sobczyk