Nawigacja

Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Wydarzenia 2017/18

Dni Muzyki i Języków Obcych

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI I EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁAJSKACH

                To wspaniałe, jak muzyka potrafi pobudzić wyobraźnię, przenieść nas w inne miejsca i zaznajomić z kulturą innego kraju, dlatego też tegoroczny Międzynarodowy Dzień Muzyki połączyliśmy z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych. Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów w naszej społeczności szkolnej. Projekt Szkolnej Orkiestry Dętej i Batucady, który jest realizowany w szkole od 9 lat, jest na to najlepszym dowodem.  Polega on na graniu na różnorodnego rodzaju instrumentach na lekcjach muzyki począwszy od klasy czwartej. W projekt mocno zaangażowani są również absolwenci naszej szkoły, ucząc i dając przykład   młodszym kolegom.  Działania te wpływają bardzo pozytywnie na tworzenie prawidłowych relacji i więzi wśród uczniów. Uczą wytrwałości i odpowiedzialności za pracę całego zespołu, a co najważniejsze, wpływają pozytywnie na rozwój uczniów z niepełnosprawnością.

                Dnia 28 września w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Po raz pierwszy mieliśmy okazję świętować go wspólnie z uczniami z Tarczańskiego gimnazjum z Ukrainy. Tego dnia już od rana z każdego zakątka naszej szkoły, rozbrzmiewała muzyka, a na scenie głównej mali artyści zaprezentowali piosenki zaśpiewane w różnych językach Europy m.in. "Millord" Edith Piaf, "U nas na Ukrainie" Katyi Buzhynska. Ponadto swoje umiejętności aktorsko- lingwistyczne  zaprezentowali uczniowie klas IV, VI i gimnazjum. Były to wiersze w języku angielskim i niemieckim, które opisywały życie ucznia w szkole na wesoło. Na deser uczniowie klas IV zadebiutowali w skeczu pt." Rozmówki polsko- angielskie". Występ młodych artystów przyjęty został z wielkim entuzjazmem.

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem był fenomenalny występ naszych ukraińskich kolegów oraz ich nauczycieli. Program artystyczny, który przygotowali był na bardzo wysokim poziomie zarówno uczniowie jak i nauczyciele oglądający to znakomite widowisko byli pod ogromnym wrażeniem. Mieliśmy przyjemność usłyszeć m.in. takie utwory jak "Moje imię Ukraina", "Nasza rodzina" czy "Hej sokoły" w polsko - ukraińskiej wersji. Piękne stroje i wzruszające występy pozwoliły nam poczuć klimat ukraińskiej kultury.

                To międzynarodowe połączenie talentów wokalno- muzycznych niezwykle podkreśliło rangę tegorocznego Święta Muzyki, ponieważ  stał się on dla nas prawdziwie międzynarodowy... Dziękujemy uczniom i wychowawcom z Ukrainy za zaangażowanie, radość, prawdę i szczerość jaką wnieśli i na zawsze zostawili w naszych sercach.

                DO ZOBACZENIA!

                                                                                                                            

                                                                                                                                             Katarzyna Krzyżek

                                                                                                                                             Kamila Dzierlatka

Zdjęcia tutaj

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
    ul.Kościelna 63
    05-119 Legionowo
  • 022 782 22 83

Galeria zdjęć