Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości

Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja

Dnia 14 listopada odbyło się kolejne spotkanie ze sztuką w ramach otwarcia sezonu . Poprzez „Spotkania ze Sztuką” mamy możliwość realizacji ważnej roli społecznej, kulturalnej i edukacyjnej, przez co przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i kulturowemu mieszkańców obszarów wiejskich, a szczególnie osób niepełnosprawnych wspierając ich aktywność w tych dziedzinach. Do udziału w „Spotkaniu ze sztuką” zapraszamy jak najszersze grono osób związanych ze Szkołą w Łajskach, a także mieszkańców wsi i okolic. Dla społeczności lokalnej, a szczególnie dzieci niepełnosprawnych, to unikalna możliwość obcowania ze sztuką w najbliższym środowisku, w sąsiedzkiej atmosferze, bez ponoszenia trudu i kosztów wyjazdu do teatru, galerii, czy muzeum do dużego miasta. Było to wydarzenie  kulturalne i edukacyjne w postaci  spotkania ze sztuką, na które zostali zaproszeni najwybitniejsi artyści -  muzycy z  zespołu BRASS FEDERACJA  — to rasowy polski brass-band, złożony ze znakomitych instrumentalistów dętych blaszanych. 6-osobowy zespół wykonuje zarówno hity muzyki rock-pop-reggae-funk, jak też gra i trąbi własne – pełne ognia i siły kompozycje. Do dętego blaszanego składu 2 trąbek, 2 puzonów i suzafonu dołączona została perkusja, celem wzmocnienia pulsacji i dynamizmu, koniecznego do takiego rodzaju muzyki. Brass Federacja gra przeboje tak znanych wykonawców jak Michael Jackson, Bobby M`c Ferrin, Stevie Wonder, ABBA, Village Band (YMCA), Dire Straits, Frank Sinatra, Duke Ellington — i wielu innych znakomitych artystów, których hitów nie sposób nie rozpoznać po pierwszych dźwiękach! Aranżacje dodatkowo upstrzone były bogatą improwizacją wszystkich muzyków zespołu. Kolejny raz mieliśmy do czynienia ze Sztuką przez duże „S”, wyszliśmy bogatsi w doznania muzyczne, mile spędzając wtorkowy wieczór.