Do biegu! Gotowi! Start! Rozlosowanie stanowiska Warsztaty debatanckie „Jak tworzyć argumenty?” Absolwent naszej szkoły o sztuce debatowania I Debata Oksfordzka

Debata szkolna 2017

I Debata Oksfordzka

Debata oksfordzka w Zespole Szkół w Łajskach

21 marca, świętując pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, przygotowaliśmy prawdziwą Debatę Oksfordzką, która pozwoliła nam podyskutować nad jednym z ważnych zagadnień współczesnego człowieka.

Zadaniem Debaty Oksfordzkiej jest dyskusja nad daną tezą. W dyskusji bierze udział strona Propozycji ( w tej roli  wystąpili przedstawiciele klas szóstych) oraz Opozycji ( w tej roli wystąpili przedstawiciele klas pierwszych gimnazjum). Tematem naszej debaty była teza ,,Każdy jest egoistą’’. W debacie wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Wieliszew Pan Paweł Kownacki, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wieliszew  Pan  Artur Miętek, Radna Gminy Wieliszew, Sołtys Wsi Michałów Reginów Pani Janina Przybył  , Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pan Jacek Banaszek, dyrekcja,  nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łajskach.

Debatanci strony Propozycji oraz Opozycji przygotowali solidne, trudne do podważenia argumenty. Po emocjonującej dyskusji publiczność opowiedziała się po stronie Opozycji, uznając iż nie każdy człowiek jest egoistą. Zwycięzcy otrzymali bon wycieczkowy na kwotę 3000 zł. Sponsorem nagrody głównej w wysokości 2300 zł jest Wójt Gminy Wieliszew oraz Sołectwa  Łajsk i Michałowa Reginowa, 700 zł zostało przekazane od Rady Rodziców

Z pustymi rękami nie odeszli również szóstoklasiści. Otrzymali koszulki i czapeczki, ufundowane przez firmę Reporter. Jeszcze długo po zakończeniu debaty uczniowie rozmawiali o tym interesującym wydarzeniu.

Ten dzień to była prawdziwa uczta dla duszy. Dziękujemy.