Do biegu! Gotowi! Start! Rozlosowanie stanowiska Warsztaty debatanckie „Jak tworzyć argumenty?” Absolwent naszej szkoły o sztuce debatowania I Debata Oksfordzka

Debata szkolna 2017

Absolwent naszej szkoły o sztuce debatowania

9.02.2017 roku, w ramach przygotowań do I Debaty Oksfordzkiej w Zespole Szkół w Łajskach, odwiedził szkołę nasz absolwent, Patryk Czarnowski. Uczeń ma duże doświadczenie, dotyczące debat, ponieważ corocznie startuje w Warszawskich Ligach Debatanckich. Dzięki temu mógł się podzielić ze swoim doświadczeniem z młodszymi uczniami.

Podczas ciekawej dyskusji uczniowie dowiedzieli się, jak należy odpowiadać na argumenty przeciwników, co zrobić, jeśli zapomnimy swojego tekstu oraz jakie ćwiczenia są dobre na opanowanie stresu. Myślę, że to była pouczająca lekcja i wiele praktycznych rad zostanie zastosowanych przez naszych uczniów podczas marcowej debaty.