Plan imprez szkolnych Sprzątanie Świata “Rhyme on time” - warsztaty Bajkoterapia Zielona Szkoła klas 6 Międzynarodowa konferencja WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE Szkoła innym okiem:) Warsztaty w Arenie Jesienne sowy PoZdro! „Kocham Cię, Polsko!” Klasy 5 w Muzeum Archeologicznym Święto Niepodległości Ogarnij Inżynierię Klasa 6b w Muzeum Neonów Dzień pluszowego misia KLASOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ MATEMATYCZNYW KLASIE 3B Wycieczka do Muzeum Narodowego Zbiórka na schronisko Gminny konkurs poezji AKTYWNA KL. 2 C Dni Osób Niepełnosprawnych Debata Szkolna 2017 „Wylosuj Anioła” Jasełka 2016 WOśP 2017 Mistrzowie unihokeja "Countries of the British Island and Ireland" MateMAGIKa "Wiosna, ach to Ty..." "Sporty dla wszystkich..." Poziom sprawności fizycznej SKS Sztuka na talerzu Młody Bohater Trzymaj Formę Wycieczka do Muzeum Literatury

Wydarzenia 2016/17

WOśP 2017

OJ SIĘ DZIAŁO!

ZS ŁAJSKI GRAŁY W SZTABIE WOŚP-U W LEGIONOWIE

15 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły czynnie, wręcz śpiewająco, wzięli udział w jubileuszowym 25 - finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku orkiestra zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.  Koordynatorem i głównym dowodzącym z naszej szkoły był pan Maciej Rink, który nadzorował pracę wszystkich wolontariuszy, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Dzień wypełniony był  radosną pracą od rana do wieczora. Wszystko zaczęło się w budynku naszej szkoły, skąd młodzi wolontariusze z opiekunami udali się w wyznaczone miejsca: do Wieliszewa, Michałowa-Reginowa i Łajsk. W tym dniu nasza szkoła była miejscem, gdzie można było się ogrzać i dobrze zjeść. Gorącą herbatę i pyszne kanapki przygotowywały panie: Aleksandra Wilgos i Katarzyna Krzyżek. Po posiłku wszyscy udali się do sztabu głównego mieszczącego się w  Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Legionowie. Tam  od rana nasza pracowita Dyrekcja: pan Marek Tarwacki i pani Virginia Stafiej oraz wolontariusze  zachęcali do kupna rzeczy wykonanych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. O godzinie 15:00 nasza szkolna orkiestra dęta pod kierunkiem pani Justyny Niegierysz i Batucada pod kierunkiem pani Marty Maślanki zaprezentowała się na scenie WOŚP u. Oba występy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem - sala była wypełniona po brzegi, słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami. Muzyka ta  zagrała w sercach wszystkich i na pewno pozostanie w nich na długo. Przywiodła do pomocy  ludzi o gorących sercach: rodziców naszych dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości. Praca nie ustawała aż do godziny 20:00, kiedy tradycyjnie zapalono Światełko do Nieba.
Dwie nasze nauczycielki Izabela Kownacka i Anna Lemieszek-Kręć wraz z uczniami Igorem Kownackim i Mikołajem Strzelczykiem wzięli udział w warszawskim 11 Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie z 4 tysiącami ludzi przebiegli charytatywnie 5 km.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, nauczycielom, rodzicom i uczniom za przygotowanie i udział  w tym historycznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Katarzyna Krzyżek