Plan imprez szkolnych Sprzątanie Świata “Rhyme on time” - warsztaty Bajkoterapia Zielona Szkoła klas 6 Międzynarodowa konferencja WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE Szkoła innym okiem:) Warsztaty w Arenie Jesienne sowy PoZdro! „Kocham Cię, Polsko!” Klasy 5 w Muzeum Archeologicznym Święto Niepodległości Ogarnij Inżynierię Klasa 6b w Muzeum Neonów Dzień pluszowego misia KLASOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ MATEMATYCZNYW KLASIE 3B Wycieczka do Muzeum Narodowego Zbiórka na schronisko Gminny konkurs poezji AKTYWNA KL. 2 C Dni Osób Niepełnosprawnych Debata Szkolna 2017 „Wylosuj Anioła” Jasełka 2016 WOśP 2017 Mistrzowie unihokeja "Countries of the British Island and Ireland" MateMAGIKa "Wiosna, ach to Ty..." "Sporty dla wszystkich..." Poziom sprawności fizycznej SKS Sztuka na talerzu Młody Bohater Trzymaj Formę Wycieczka do Muzeum Literatury

Wydarzenia 2016/17

PoZdro!

Zespół Szkół w Łajskach przystępuje do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych,,PoZdro!”, który jest skierowany do uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Organizatorem programu jest działająca od 2007 roku Fundacja Medicover.

„PoZdro!” jest ogólnopolskim, wieloletnim programem, którego celem jest przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zachowań prozdrowotnych. Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

Za merytoryczną stronę programu odpowiada Rada Naukowa, w skład której wchodzą tak wybitni specjaliści jak prof. Leszek Czupryniak (Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego), prof. Małgorzata Myśliwiec (Przewodnicząca Sekcji Pediatrycznej PTD) oraz Michał Brzeziński (Wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych). Patronat nad programem „PoZdro!” objęło Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

Program PoZdro jest odpowiedzią na ogłoszoną przez WHO epidemię otyłości oraz alarmującą sytuację w polskim społeczeństwie – dramatycznie rosnącą iczbę zachorowań na cukrzycę typ 2 orz inne choroby cywilizacyjne, profilaktyką “lepiej zapobiegać niż leczyć”.

W naszym gimnazjum program jest realizowany przez Psycholog Dagmarę Zbroch, która jest członkiem zespołu Fundacji Medicver. Polega on na przeprowadzeniu szkoleń, które koncentrują się na kształtowaniu polityki zdrowotnej na terenie szkoły. Ma na celu wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności, dzięki którym świadomie będą mogli dokonywać wyborów związanych z jakością swojego życia, zmotywowanie ich do zdrowego stylu życia oraz stworzenie mody na prawidłowe odżywianie i sportowe życie. W szkoleniach udział biorą dzieci klas pierwszych gimnazjum.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią filmów oraz ulotką informacyjną.

https://vimeo.com/105252196 - film

http://www.po-zdro.pl/wp-content/themes/pozdro/pliki-do-pobrania/ulotka.pdf - ulotka dla rodziców