WIZYTA EKSPERTÓW Z EUROPEJSKIEJ AGENCJI DS. EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ ZS Łajski jako reprezentant Polski Plan wizyty 7 maja 2015 Opinie Ekspertów z Krajów Europy Druga wizyta ekspertów europejskich Konferencja na Malcie

Europejski projekt RA4AL

Konferencja na Malcie

W dniach od 5 do 7 kwietnia 2017 roku na Malcie odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Europejską Agencję ds. Edukacji ze Specjalnymi Potrzebami i Edukacji Włączającej kończąca trzyletni projekt „Wzrost osiągnieć wszystkich uczniów w edukacji włączającej” („Raising Achievement of All Learners in Inclusive Education„).

Zespół Szkół w Łajskach reprezentujący Polskę, który był kluczowym narzędziem badawczym , wraz z dwiema innym szkołami z Europy:  The Calderglen Schools w East Kilbride k/ Glasgow ze Szkocji oraz Istituto Tecnico Agrario Sereni (I.T.A. Sereni), Instituto Comprensivo Antonio Rosmini z Rzymu, z Włoch, miał aktywny udział w pracach projektowych.

Jedenaście osób reprezentowało naszą szkołę, jednocześnie wszystkie te osoby były odpowiedzialne za prowadzenie warsztatów z udziałem ponad dwustu ekspertów z 30 krajów Europy. Warsztaty obejmowały tematykę: zarządzanie (Leadership), pedagogikę (Pedagogy), współpracę (Collaboration) i wymianę doświadczeń samych uczniów z Polski, Szkocji, Włoch i Malty.

Nasze prezentacje w czasie warsztatów spotkały się z uznaniem  i były zaczątkiem ciekawych dyskusji i wniosków:

• Zarządzanie – „Visionary Leadership – Valued Roles for Everyone
  • Pedagogika – „High Quality Education for All through the Arts
  • Współpraca – „Developing Partnership with University

Ostatniego dnia konferencji z udziałem najwyższych władz Europejskiej Agencji: panem Corem J. W. Meijerem – Dyrektorem, panem Perem Ch Gunnvallem – prezesem oraz panem Evaristem Bartolo – Ministrem  Edukacji i Zatrudnienia na Malcie, Zespół Szkół w Łajskach miał wystąpienie jako przykład dobrych praktyk i owoc badań dotyczących jakości we wprowadzaniu edukacji włączającej. Cieszy nas fakt niezwykle życzliwego i ciepłego przyjęcia efektów pracy „teamu” z Łajsk.

Wnioski z warsztatów oraz materiały z wystąpienia na konferencji będą dostępne na stronie internetowej projektu, na platformie internetowej rafora http://rafora.ning.com/  oraz na stronie internetowej Europejskiej Agencji ds. Edukacji Włączającej https://www.european-agency.org/

Zapraszamy do galerii Konferencja 5-7.04.2017

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami zamieszczonymi na stronie projektu.

sesja plenarna

prezentacja Pedagogy