Wydarzenia 2012/13

Wizyta Pani Jolanty Kwaśniewskiej

Pani Jolanta Kwaśniewska odwiedza naszą szkołę

Dnia 11 grudnia 2012 roku Zespół Szkół w Łajskach odwiedziła pani Jolanta Kwasniewska prezes Fundacji "Porozumienie bez barier". Pani prezydentowa została powitana wspólnym śpiewem wszystkich uczniów przy pianinie przy akompaniamencie Pani Jolanty Majchrzak. Następnie zwiedzała szkołę oraz wysłuchała koncertu klasy orkiestry detej. W dalszej części spotkania wspólnie z uczniami obejrzała przedstawienie pt. "Korczak" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego. Scenariusz i reżyseria stworzone zostały przez Panią Agnieszkę Ryślińską na podstawie książek "Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej i "Korczak. Próba biografii" Joanny Olczak-Ronikier. Spektakl ten podsumował rok 2012 ogłoszony "rokiem Janusza Korczaka". Zwracając się do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pani prezydentowa podziękowała za zaproszenie oraz miłe przyjecie i zapewniła, że jest to jej pierwsza, ale nie ostatni wizyta w naszej szkole.

więcej zdjęć w albumie fotograficznym