Wydarzenia 2012/13

List do rodziców

Szanowni Państwo

Pragnę poinformować, że Państwa dziecko będzie uczestnikiem programu edukacyjnego na temat zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze na człowieka

pt. „Kleszcz mały czy duży – nic dobrego nie wróży”.

Program ten został zainicjowany przez pracowników promocji zdrowa Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa podlaskiego i członków Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddział w Białymstoku. Głównym powodem powstania programu i jego realizacji jest sytuacja epidemiologiczna naszego województwa w zakresie występowania chorób przenoszonych przez kleszcze: boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych. Województwo podlaskie jest terenem endemicznym tych chorób, czyli ma wyższy od ogólnopolskiego wskaźnik zapadalności na te choroby.

Przytaczając te dane pragnę Państwu przypomnieć jak ważna jest edukacja młodzieży z naszego regionu w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych, czyli wykształcenie umiejętności zabezpieczania się przed ukąszeniem kleszcza, zachowania się po stwierdzeniu ukąszenia oraz roli szczepień ochronnych w zapobieganiu zachorowaniom na kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowych.

Mam nadzieję, że zajęcia w których będą uczestniczyć Państwa dzieci zainicjują rozmowy na ten temat w Waszym domu, co być może przyczyni się do zabezpieczenia członków Państwa rodziny przed zachorowaniem na groźne choroby przenoszone przez kleszcze na człowieka.

Nauczyciel