Wydarzenia 2012/13

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W związku z tym, że w tym roku Dzień Edukacji wypadł w niedzielę to w naszej szkole obchdziliśmy to święto w piątek. W tym dniu uczniowie pod przewodnictwem klasy II gimnazjum podjęli się prowadzenia zajęć lekcyjnych w zamian za nauczycieli, którzy zajęli miejsca w ławkach razem z uczniami. Uczniowie mieli okzaję wczuć się w rolę nauczyciela oraz spojrzeć na klasę z innej prespektywy. Prowadzili oni zajęcia ze wszystkich przedmiotów, które odbyway się w tym dniu.

Na apelu uczniowie odegrali również krótką scenkę, przedstawiającą rozmowy nauczycieli jakie odbywają sie w pokoju nauczycielskim. Przedstawienie to wykonali uczniowie z klasy VI pod kierunkiem pani Agnieszki Ryślińskiej. Humorystycznie przedstawione sceny z życia nauczycieli zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec tej części uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom.

Kulminacyjnym punktem tego dnia - zwłaszcza dla uczniów - był mecz w zbijaka, nauczyciele kontara uczniowie. Obie strony od początku meczu zażarcie walczyły o wygraną. Pierwsze starcie wygrała drużyna nauczycieli. Niestety dwa następne mimo zaciekłej walki wygrała drużyna uczniów i cały mecz zakończył się wynikiem 2 : 1 dla drużyny uczniowskiej - gratulujemy naszym podopiecznym.

GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczyste przemówienia, dyplomy, skromy poczęstunek - wszystko to miało miejsce podczas gminnych obchodów Święta Edukacji Narodowej w dniu 15 października 2012 r. w Centrum Kultury w Łajskach.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy gminnych placówek oraz przedstawiciele władz Gminy Wieliszew na czele z wójtem Pawłem Kownackim i dyrektorem Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Gminy Wieliszew Jackiem Banaszkiem.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim, którzy pracują w oświacie i dla oświaty życzono, aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze zaufanie oraz szacunek uczniów. Skierowano słowa uznania za poświęcenie i zaangażowanie. Życzono, aby praca przyczyniała się do budowania autorytetu szkoły wśród uczniów, rodziców i środowiska lokalnego. Życzono wielu sukcesów w nauczaniu i wychowywaniu młodzieży, aby mądrość, uczciwość i odpowiedzialność były ich dewizą życiową. Życzono także satysfakcji z wykonywanej pracy i wytrwałości w codziennych działaniach dydaktycznych.

Nagrodę Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymał dyrektor naszej placówki pan Marek Tarwacki. Dyrektorzy poszczególnych placówek nagrodzili zatrudnionych w nich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Nagrodę dyrektora Zespołu Szkół w Łajskach otrzymali: Anna KołodziejskaIwona Banaszek, Justyna Niegerysz, Magdalena BaranowskaJanina ZiemichódMieczysława SzczerbaWiesława Wróbel, Bogumiła Ślubowska, Benedykta Kamińska, Maciej Rink oraz Tomasz Kazberuk.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w trudnej pracy nad kształtowaniem kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży w Gminie Wieliszew.