• listopad- obiady

Numer konta do dokonywania opłat za obiady:

Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Łajskach

84801300062008000019060002 (jest to subkonto jedynie do obiadów!!!!)

W tytule przelewu prosimy podać (KONIECZNIE)

Imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc za który dokonywana jest opłata.

Jednocześnie przypominamy, że opłat za obiady za dany miesiąc dokonujecie Państwo do 10 dnia miesiąca.

Koszt: 3 zł/obiad, w listopadzie koszt całkowity to 60 zł.

Wysokość opłat za kolejne miesiące będzie podawana na naszej stronie internetowej.

• 23.10.2017

Niecodzienna lekcja w klasie 2A

• Jadłospis

Poniżej przedstawiamy jadłospis na najbliższy tydzień 23_10_-_27_10_2017.pdf

• 19.10.2017

• 19.10.2017

• 10.10.2017

w naszej szkole

• 09.10.2017

Międzynarodowy Dzień Muzyki i Dzięń Języków Obcych

• 05.10.2017

• Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

Polsko-Ukraińska Wymiany Młodzieży

W związku z otrzymaną dotacją z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiany Młodzieży w naszej szkole w dniach 22 – 29 września 2017r. gościliśmy 25 uczniów wraz z 3 wychowawcami z Taraszańskiego Gimnazjum ERUDYT – ZOSZ I Stopnia. Głównym celem spotkania była integracja i wzajemne przybliżenie historii i tradycji uczestnikom wymiany głównie poprzez sztukę: muzykę, plastykę, język, literaturę i zajęcia integracyjne. Zajęcia i spotkania artystyczne młodzieży, oparte były na wspólnej pracy nad przygotowaniami do koncertu i wystawy, miały na celu przyczynić się do zintegrowania obu grup, wzajemnego poznania – w tym poznania wzajemnej historii, języka i kultury, zwłaszcza Mazowsza, a w szczególności powiatu legionowskiego. Zajęcia odbywały się w formie interaktywnej i interdyscyplinarnej. Wspólne spotkanie miało za zadanie:

- zdobycie nowych umiejętności muzycznych i plastycznych, w tym nauka języka na poziomie podstawowej komunikacji, doświadczeń, wiedzy na temat kultury, tradycji i obyczajów innego kraju – w tym zwłaszcza rodzinnych miejscowości i regionów uczestników wymiany;

- zainicjowanie dialogu międzykulturowego – przełamanie barier i stereotypów narodowych, nawiązanie wzajemnych przyjaźni i bliskich relacji, zachęcenie do dalszych indywidualnych kontaktów i spotkań;

- zainspirowanie i zmotywowanie uczestników do samodzielnej inicjatywy, tworzenie nowych wspólnych działań, a także do brania udziału w przyszłych projektach partnerskich o zasięgu międzynarodowym;

- kształtowanie postaw i nastawienia do innych opartego na otwartości i zrozumieniu – szacunki dla innych – nie tylko osób innej narodowości i kultury, ale też osób z niepełnosprawnością – promowanie społeczeństwa Włączającego.

Zakres planowanych działań obejmował:

- Interaktywne warsztaty muzyczne i plastyczne – poznanie nowych instrumentów z różnych kultur, w tym polskiej i ukraińskiej; nauka gry na mało znanych instrumentach; praca nad repertuarem i wspólny występ – koncert; poznanie technik malarskich i plastycznych i praca nad wspólną wystawą.

- Wieczorki polsko-ukraińskie – nauka historii, kultury i języka poprzez wspólne zabawy, gotowanie, śpiewanie i granie oraz czytanie poezji.

- Wycieczki po okolicy i do Warszawy – poznanie historii i kultury, zwłaszcza regionu, poprzez wycieczki do: Pałacu w Jabłonnie, do Warszawy – spacer śladami Fryderyka Chopina, do Muzeum Historycznego w Legionowie, do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich stron wszystko się udało zrealizować.

Dziękujemy Władzom gminy Wieliszew za umożliwienie noclegu w internacie mieszącym się na terenie Gminnego liceum oraz wszystkim Tym dzięki, którym doszło do tego spotkania.

Marek Tarwacki

• Zebranie z rodzicami

Przydział sal na zebranie 27.09.2017 godz.17:00

KLASA IVA -Wych. Iwona Banaszek - Sala 104
    KLASA IVB -Wych. Kamila Dzierlatka - Sala 102
    KLASA IVC -Wych. Agnieszka Rowińska - Sala 103

KLASA IIA GIM -Wych. Tomasz Kazberuk - Sala 206
    KLASA IIB GIM - Wych. Elżbieta Kot - Sala 203
    KLASA III GIM - Wych. Tadeusz Czaplicki - Sala 207

O GODZINIE 18:00 W STOŁÓWCE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI UCZĄCYMI W KLASACH „IV”

• Lista dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej

Drodzy Rodzice, poniżej przedstawiamy listę dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej

28.08_LISTA_DZIECI_PRZYJETYCH_DO_SWIETLICY.pdf

• 04.06.2017

Karina Laskowska i Dominika Teodorowicz "Młodymi Bohaterami" MSWiA!!!

• 04.06.2017

Zapraszamy do zapoznania się z efektami projektu

strona: