Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony na całym świecie. Akcje podejmowane tego dnia mają na celu uświadomienia istoty ekosystemu, naszej zależności od dóbr, które czerpiemy z planety Ziemi.

21 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole został zorganizowany Dzień Ziemi. O godzinie 9:00 na sali gimnastycznej, wspaniale udekorowanej, rozpoczęło się przedstawienie pt.: 'Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę". Spektakl, który obejmował tańce, śpiew, a nawet rozprawę sądową, został przygotowany przez wychowawczynie klas IIIA i IIIB panie Ewę Grzymałę i Iwonę Lubieniecką. Przedstawienie to miało na celu nauczyć nas dzieci i młodzież dbać o rośliny i zwierzęta oraz otaczający nas naturalny świat.

Po występie trzecioklasistów zostały przyznane nagrody przez dyrektora SAPO Wieliszew pana Jacka Banaszka dla zwycięzców Konkursu Gminnego na najciekawszą zabawkę zrobioną ze odpadów. Wygrała kl. IIIB ze Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie.

O godzinie 10:30 rozpoczęły się warsztaty ekologiczne przygotowane przez nauczycieli przyrody, biologii i chemii: panią Ewę Piotrowską, panią Ewę Winek, panią Ewę Grzymałę, panią Iwonę Lubieniecką, panią Dagmarę Lipińską, pana Tomasza Jaworskiego. Warsztaty prowadzili także uczniowie kl. III gimnazjum i kl. II gimnazjum. Doświadczenia chemiczne, które były przedstawione na tych warsztatach, miały przekonać młodszych uczniów, że chemia może być łatwa, a co ważniejsze, ciekawa. Gimnazjaliści przedstawili zjawiska takie jak, otrzymanie wodoru z Kreta, zjawisko dyfuzji, badanie składu powietrza itp.

Dzieci były zachwycone, pełne wrażeń i, co najważniejsze, już wiedzą, jak ważne jest szanowanie naszej matki - Ziemi.

MICHAŁ TURSKI kl. III gimnazjum

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj