WARSZTATY -PRZYJACIELA MIEĆ JEST FAJNIE” w klasie 2B

W środę 1 czerwca w naszej klasie odbyły się warsztaty na temat PRAW DZIECKA , a także na temat “Jak zostać dobrym przyjacielem”? Zajęcia gościnnie poprowadziły: panie psycholog- Dagmara Zbroch i Paulina Hernik oraz pani pedagog  - Monika Burakowska.  Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci pracowały w grupach i miały za zadanie poszukać odpowiedzi na pytanie:” Co musimy zrobić, aby być dobrymi przyjaciółmi? Praca w grupie przebiegała burzliwie, ale efekty pracy były wspaniałe. Dzieci dowiedziały się, że przyjaźń to jedno z najcenniejszych doświadczeń w życiu.  Dowiedziały się, jakie cechy charakteru ułatwiają nawiązywanie i utrzymanie przyjaźni oraz jak postępować, aby być lubianym przez innych. Nie ma bowiem wątpliwości, że ktoś, kto chce mieć wielu przyjaciół, sam musi być dobrym przyjacielem.
Chyba od tej pory będziemy dobrymi przyjaciółmi..

Dobry przyjaciel to taki, który akceptuje cię takim, jakim jesteś,
 dlatego też zawsze staraj się być sobą!

Wychowawca klasy 2b: Katarzyna Krzyżek