WYCIECZKA KLASY 2B I 3B DO CENTRUM OLOMPIJSKIEGO W WARSZAWIE

Dnia 25 listopada 2015 r. klasa 2b i 3b wybrały się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. W aktywny sposób  dzieci poznały pojęcie ,,Fair Play”, zastanawiali się nad jego genezą, sięgając  aż do czasów kodeksów rycerskich. Analizowały znaną ideę barona Pierre’a de Coubertina, który podkreślał, że liczy się nie tylko zwycięstwo, ale także sam udział w zawodach. Poznali przykłady znakomitych polskich sportowców, którzy są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów fair play. Jednym z najważniejszych punktów wycieczki była analiza kodeksu fair play, z którym zapoznała dzieci brązowa medalistka z Olimpiady w Atlancie Pani Iwona Marcinkiewicz. Na przykładach z życia codziennego nasze dzieci opowiadały czym dla nich jest czysta, uczciwa walka oparta na szlachetnych ideałach. Głównym celem lekcji było uzmysłowienie młodemu człowiekowi, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.

Katarzyna Krzyżek
Iwona Lubieniecka