Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego 21 -24. 09. 2015

21 września 2015r. klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę do Biebrzańskiego Park Narodowego.
Już o godz. 8:00 wyjechaliśmy z Łajsk, podróż trwała 4 godz. Gdy byliśmy na miejscu, poszliśmy do lasu a potem zjedliśmy obiad. Wieczorem zapoznawaliśmy się z okolicą. Każda klasa mieszkała w oddzielnym domku. Późnym wieczorem niektórzy poszli grać w gry planszowe, a inne dzieci poszły do lasu z latarkami. W ciemnym, głuchym lesie widzieliśmy lisy, które stały przy drzewach i na nas patrzyły. Było to bardzo ekscytujące przeżycie.
             Następnego dnia odbyły się warsztaty o sowach i owocach. Uczyliśmy się o różnych rodzajach sów i ich piórach. Pan pokazywał nam pestki owoców i różne, inne, rzadkie owoce. Oglądaliśmy również przez teleskop nornicę i widzieliśmy jak chodzą po niej małe robaczki. Ostatniego dnia,  o 5 rano pojechaliśmy autokarem wypatrywać łosie z wieży. Kiedy skończyliśmy, udaliśmy się na spacer. Szliśmy 5 km w obie strony. W lesie bawiliśmy się w chowanego. Osoby szukające mogły patrzeć  tylko z wyznaczonego miejsca. Szkoda było wracać, ale czas naszej wycieczki dobiegł końca. 24 września o godz. 15:30 wsiedliśmy do autokaru  i wróciliśmy do szkoły.
              Na tej wycieczce dużo się nauczyliśmy i sporo zapamiętaliśmy. Tej zielonej szkoły nigdy nie zapomnimy!!!!!!!!!!!!!!
Nadia Buszczyńska, kl. 5b

Aby obejrzeć zdjęcia z zielonej szkoły kliknij tutaj