Uroczystość ślubowania uczniów klas I Szkoły Podstawowej im Stanisława Moniuszki w Łajskach.

6 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 w Zespole Szkół w Łajskach miało miejsce uroczyste ślubowanie. W poczet uczniów szkoły podstawowej przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Wieliszew pan Paweł Kownacki, przedstawicielki Rady Rodziców pani Marta Należyty i Agnieszka Sawicka, rodzice, dziadkowie i nauczyciele szkoły.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń pani Małgorzaty Ekiert-Kościńskiej, Jolanty Jannasz i Justyny Chorążak program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Przeprowadzenie tego niezwykle ważnego i trudnego egzaminu powierzono uczniom klasy Va Michalinie Niemyjskiej, Michałowi Paciorkowi, Marcelowi Wojciechowskiemu i Jankowi Kamińskiemu. Dzieci zdały sprawdzian z wyróżnieniem i wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą zostać przyjęte do braci uczniowskiej.

Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a tekst ślubowania odczytała mama ucznia klasy Ia pani Monika Kołacz. Oficjalnego pasowania dokonał pan dyrektor Marek Tarwacki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pan wójt Paweł Kownacki podarował uczniom książki opisujące historię naszej gminy.

Małgorzata Ekiert-Kościńska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania