Otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Łajskach

W Zespole Szkól w Łajskach odbyło się niezwykłe wydarzenie.  W ciągu niespełna roku udało się od podstaw wybudować, wykończyć i oddać do użytku nowe skrzydło szkoły.
Dnia 5 marca 2016r. cała społeczność szkolna oraz licznie zaproszeni goście świętowali oficjalne otwarcie nowego budynku oraz odsłonięcie dwóch pamiątkowych tablic poświęconych Danucie Słowik i Leonowi Piwkowskiemu.
Danuta Słowik była wieloletnim Dyrektorem Szkoły Specjalnej w Legionowie, nauczycielem, pedagogiem, współorganizatorem i propagatorką edukacji włączającej w naszej szkole. Leon Piwkowski to wieloletni pierwszy puzonista Filharmonii Narodowej oraz Przyjaciel naszej szkoły.
Na początku, jak to zwykle bywa,  została przecięta wstęga przez: Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, przewodniczącego Rady Gminy Wieliszew Marcina Fabisiaka, dyrektora Zespołu Szkół w Łajskach Marka Tarwackiego, dyrektora przedszkola w Łajskach Katarzynę Zbroch, radnego Gminy Wieliszew Artura Miętka, radną Gminy Wieliszew Janinę Przybył, radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenę Żelazowską, sołtysa wsi Łajski Jana Sołtysa, przewodniczącą Rady Rodziców Kingę Borową oraz przedstawicieli dzieci.
Ważną rolę odegrał proboszcz parafii pw, Przemienienia Pańskiego ks. Prałat Grzegorz Kucharski, który poświęcił oddawany budynek i odmówił modlitwę.
Tego dnia padło wiele ciepłych słów i podziękowań, które były wyrazem ogromnej radości i zadowolenia całej społeczności szkolnej.
Następną ważną sprawą było wręczenie przez Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego podziękowań dla wszystkich , bez których nie byłoby możliwe zrealizowanie tego ważnego przedsięwzięcia. Tabliczki pamiątkowe otrzymało wiele ważnych osobistości, między innymi dyrektor Zespołu Szkół w Łajskach Marek Tarwacki.
Tego dnia zaplanowano również koncert szkolnej orkiestry dętej oraz batucady pod dyrygenturą Justyny Niegierysz i Marty Maślanki. Później wysłuchaliśmy krótkiego koncerty Tadeusza Woźniaka z rodziną oraz występu zespołu Brass Federacja.
W godzinach popołudniowych do szkoły przyszli rodzice wraz ze swoimi pociechami wysłuchać dźwięków niezwykłych kompozytorów, a wykonanych przez  pianistę Maurizia Silva.
Finałem tych wszystkich wydarzeń były spotkania przy stolikach podczas poczęstunku. Dzień ten zapamiętamy na długo.

zdjęcia: UG Wieliszew