Spotkanie z aktorami teatru"Trzynastka"

29 lutego 2016 roku klasa 3 gimnazjum przyjmowała w murach naszej szkoły niecodziennych gości – sześcioosobową grupę aktorów z „Teatru Trzynastka” działającego w Legionowie od 13 grudnia 2013.

Byli to:Piotr Plejewski, Bartłomiej Kania, Adam Aksamit – założyciel teatru, Joanna Róg, Wioleta Kowalczyk i Anna Pala.( wg kolejności na zdjęciu ).

W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy 2 gimnazjum oraz panie: Lidia Lewandowska, Iwona Banaszek i Bogumiła Żarna.

W trakcie rozmowy  młodzi aktorzy z pasją opowiadali nam o swojej fascynacji teatrem, o marzeniach z nim związanych, a także o pracy. Zdradzili nam kilka sekretów, np. jak pracują nad przygotowaniem spektaklu, jak radzą sobie z tremą.

Okazało się, że nie jest to zajęcie, które od razu daje duże pieniądze i  przynosi sławę. Na sukces, jak wszędzie, trzeba zapracować. Wszyscy nasi rozmówcy zgodnie podkreślali jednak, że w życiu trzeba mieć marzenia i wytrwale dążyć do ich realizacji, nie zniechęcając się  trudnościami.

Postanowiliśmy wziąć sobie te słowa do serca.

Nasze spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.