• POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS....
  To już kolejny rocznik opuścił mury naszego gimnazjum.
  Na uroczyste pożegnanie absolwentów przybyli liczni goście, a wśród nich także wójt gminy pan Paweł Kownacki oraz dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych pan Jacek Banaszek. Licznie przybyli rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli podziwiać osiągnięcia młodzieży. Aż siedmioro uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem, a byli to: Zuzia Sarnecka (otrzymała stypendium naukowe),Michał Turski, Emilka Ilińska, Julka Kępka, Majka Kosińska, Blanka Marcinkowska, Ola Stabach. Nagrodzeni zostali także najlepsi sportowcy – Dawid Roguski i Robert Sadkowski. Gromkie brawa zebrała Ola Nowak za 100% frekwencji przez wszystkie lata nauki w gimnazjum.

  Po części oficjalnej nastąpiła ta mniej formalna – pokaz slajdów przedstawiający z przymrużeniem oka historię uczniów w zabawnych ujęciach.

  Uroczystość zakończył krótki, znakomicie zagrany koncert batukady wykonany przez absolwentów.

  Pożegnaniu towarzyszyły łzy i zapewnienia uczniów, że nie zapomną swojej szkoły, w której przeżyli wiele chwil – i tych smutnych, i tych radosnych.
  29.06.2016 09:24 | więcej »
 • Przygotowanie do drugiej wizyty ekspertów europejskich w Zespole Szkół w Łajskach

  23 czerwca 2016 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Europejskiej Agencji ds. Edukacji Włączającej i Edukacji ze Specjalnymi Potrzebami: Haralda Webera i Anthoulę Kefalliou. Wspólnie z panią Elżbietą Neroj (MEN), panią Dorotą Żyro (ORE) i wójtem gminy Wieliszew panem Pawłem Kownackim omawialiśmy przygotowania do drugiej wizyty ekspertów z Europy. Wizyta ta odbędzie się w dniach 5 - 7 października 2016 i zaangażuje cała społecznosć Zespołu Szkół w Łajskach: uczniów, nauczycieli, asystentów, rodziców, specjalistów, władze gminy Wieliszew oraz przedstawicieli MEN i ORE. Tematem spotkania będą kwestie dotyczące istoty projektu: "Wzrost osiągnięć wszystkich uczniów w edukacji włączającej".

  Virginia Stafiej

  28.06.2016 08:39 | więcej »
 • WARSZTATY -PRZYJACIELA MIEĆ JEST FAJNIE” w klasie 2B
  W środę 1 czerwca w naszej klasie odbyły się warsztaty na temat PRAW DZIECKA , a także na temat “Jak zostać dobrym przyjacielem”? Zajęcia gościnnie poprowadziły: panie psycholog- Dagmara Zbroch i Paulina Hernik oraz pani pedagog  - Monika Burakowska.  Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci pracowały w grupach i miały za zadanie poszukać odpowiedzi na pytanie:” Co musimy zrobić, aby być dobrymi przyjaciółmi? Praca w grupie przebiegała burzliwie, ale efekty pracy były wspaniałe. Dzieci dowiedziały się, że przyjaźń to jedno z najcenniejszych doświadczeń w życiu.  Dowiedziały się, jakie cechy charakteru ułatwiają nawiązywanie i utrzymanie przyjaźni oraz jak postępować, aby być lubianym przez innych. Nie ma bowiem wątpliwości, że ktoś, kto chce mieć wielu przyjaciół, sam musi być dobrym przyjacielem.
  Chyba od tej pory będziemy dobrymi przyjaciółmi..
   
  Dobry przyjaciel to taki, który akceptuje cię takim, jakim jesteś,
   dlatego też zawsze staraj się być sobą!
   
  Wychowawca klasy 2b: Katarzyna Krzyżek
   
   
  13.06.2016 10:04 | więcej »
 • MateMAGIKa
  W dniu 24.05.2016 w ZS Łajski odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych ,, mateMagika”. Patronem oraz fundatorem nagród w konkursie był Wójt Gminy Wieliszew, pan Paweł Kownacki.
  Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów z gminnych szkół podstawowych. Zmagania odbywały sią w dwóch kategoriach:
  - kategoria indywidualna
  - klasyfikacja szkolna, w której o pozycji decydowała łączna ilość punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły.


  Spośród uczestników wyłonieni zostali następujący laureaci:
  • Miejsce pierwsze : Łukasz Nogajski (SP Skrzeszew)
  • Miejsce drugie: Olgierd Jeziorski (ZS Łajski)
  • Miejsce trzecie: Kamil Czaplicki (ZS Łajski)

  Klasyfikacja szkolna przedstawiła się następująco:
  • Miejsce pierwsze: SP Skrzeszew
  • Miejsce drugie: ZS Łajski
  • Miejsce trzecie: SP Wieliszew
  • Miejsce czwarte: SP Janówek.

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci encyklopedii matematyki. W klasyfikacji szkolnej przyznane zostały pamiątkowe statuetki.
   
  06.06.2016 19:45 | więcej »
 • Gimnazjaliści na Okęciu
   18 maja 2016 roku młodzież z Gimnazjum w Łajskach  zwiedziła niezwykle interesujące miejsce w Warszawie – Lotnisko im. Fryderyka Chopina.
  Powitała nas, oprowadziła i wspaniale opowiadała o lotnisku pani Anna Majewska, która bardzo szybko zyskała naszą sympatię i zainteresowanie.
  Zwiedziliśmy nowoczesny Terminal, halę odlotów i przylotów, przeszliśmy przez dokładną kontrolę bezpieczeństwa. Okrążyliśmy teren lotniska, przejechaliśmy nieopodal pasów startowych, przyjrzeliśmy się pracy osób przygotowujących samoloty do startu. Rozmawialiśmy z sokolnikiem, który opowiedział o niesamowitej pracy z ptakami – podziwialiśmy harmonię między sokołem Sanchezem a panem Łukaszem.
  Mieliśmy możliwość wejścia do najnowocześniejszego wozu straży pożarnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ważną i trudną pracę mają panowie technicy odpowiedzialni za płytę lotniska.
  Wycieczka była wspaniała.  Dowiedzieliśmy się, jaką organizacją jest lotnisko, jak bardzo muszą być zaangażowani wszyscy pracownicy, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę pasażerów.
  Polecamy wszystkim zwiedzanie lotniska w Warszawie.
  Pani Ani Majewskiej bardzo, bardzo dziękujemy, bo sprawiła, że pobyt na lotnisku był niezwykle udany.
  06.06.2016 19:18 | więcej »
 • WARSZTATY DLA MAMY I TATY w klasie 2B
  W środę 26 maja w naszej klasie odbyły się warsztaty artystyczne, w których uczniowie samodzielnie wykonali prezent dla mamy i taty. Zajęcia poprowadziła pani Dagmara Lipińska. Niespodzianki – szklane WAZONY wykonane były techniką DECOUPAGE. Na początek dzieci poznały podstawy  tej metody i prace wykonały techniką serwetkową. 
  Wszystkie wazony ozdabiane były według indywidualnych pomysłów uczniów. Dzieci bardzo się starały, a efekty pracy były wprost zachwycające!
  KOCHANYM RODZICOM życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
   
  Wychowawca klasy 2b: Katarzyna Krzyżek
   
  02.06.2016 10:33 | więcej »
 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony na całym świecie. Akcje podejmowane tego dnia mają na celu uświadomienia istoty ekosystemu, naszej zależności od dóbr, które czerpiemy z planety Ziemi.

  21 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole został zorganizowany Dzień Ziemi. O godzinie 9:00 na sali gimnastycznej, wspaniale udekorowanej, rozpoczęło się przedstawienie pt.: 'Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę". Spektakl, który obejmował tańce, śpiew, a nawet rozprawę sądową, został przygotowany przez wychowawczynie klas IIIA i IIIB panie Ewę Grzymałę i Iwonę Lubieniecką. Przedstawienie to miało na celu nauczyć nas dzieci i młodzież dbać o rośliny i zwierzęta oraz otaczający nas naturalny świat.

  Po występie trzecioklasistów zostały przyznane nagrody przez dyrektora SAPO Wieliszew pana Jacka Banaszka dla zwycięzców Konkursu Gminnego na najciekawszą zabawkę zrobioną ze odpadów. Wygrała kl. IIIB ze Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie.

  O godzinie 10:30 rozpoczęły się warsztaty ekologiczne przygotowane przez nauczycieli przyrody, biologii i chemii: panią Ewę Piotrowską, panią Ewę Winek, panią Ewę Grzymałę, panią Iwonę Lubieniecką, panią Dagmarę Lipińską, pana Tomasza Jaworskiego. Warsztaty prowadzili także uczniowie kl. III gimnazjum i kl. II gimnazjum. Doświadczenia chemiczne, które były przedstawione na tych warsztatach, miały przekonać młodszych uczniów, że chemia może być łatwa, a co ważniejsze, ciekawa. Gimnazjaliści przedstawili zjawiska takie jak, otrzymanie wodoru z Kreta, zjawisko dyfuzji, badanie składu powietrza itp.

  Dzieci były zachwycone, pełne wrażeń i, co najważniejsze, już wiedzą, jak ważne jest szanowanie naszej matki - Ziemi.

  MICHAŁ TURSKI kl. III gimnazjum

  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
  26.04.2016 12:09 | więcej »
 • Odżywiamy się zdrowo
  W piątek 15 kwietnia w  klasie 2B odbyły się WARSZTATY KULINARNE, w których uczniowie samodzielnie robili ZDROWE KANAPKI. Komponowane były ze zdrowych, ekologicznych produktów i układane były wedlug piramidy żywieniowej. W naszej szkole, a także w naszej klasie kładziemy nacisk na zdrowe odżywianie i stąd pomysł wspólnego wykonania II śniadania. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie tego kulinarnego zadania. Nie zapomnięli również o tym, że najpierw należy umyć dokładnie ręcę, aby przygotowywane kanapki były smaczne i zdrowe. Ważne jest nabycie odpowiednich nawyków żywieniowych, dzięki czemu uczniowie będą czuli dobrze i zdrowo, a także będą osiągali lepsze wyniki w nauce.

  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj

  Efekty pracy uczniów były zachwycające! SMACZNEGO!
  Wychowawca klasy 2b: Katarzyna Krzyżek
  22.04.2016 09:14 | więcej »
 • My się śmieci nie boimy
  GMINNY KONKURS   EKOLOGICZNY

  ,,MY SIĘ ŚMIECI NIE BOIMY”

  DLA UCZNIÓW KLAS  TRZECICH  i CZWARTYCH SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH

   Z   TERENU   GMINY   WIELISZEW

  Organizatorem Konkursu o nazwie „MY SIĘ ŚMIECI NIE BOIMY” był  Zespół Szkół 

  w Łajskach, a koordynatorkami Ewa Grzymała i Iwona Lubieniecka.

  Patronat nad konkursem objął organ prowadzący Gmina Wieliszew.

  Konkurs  „MY SIĘ ŚMIECI NIE BOIMY” przeznaczony był dla dzieci z klas 

  trzecich i czwartych szkół podstawowych  Gminy Wieliszew. Polegał na wykonaniu 

  przez cały zespół klasowy  pracy przestrzennej z odpadów (dowolna technika, 

  dowolny dobór materiałów, rozmiar pracy - powyżej 1 metra).

  Prace konkursowe  dostarczono do Zespołu Szkół w Łajskach   do dnia 08.04.2016r. 

  do godziny 12:00.

  Dnia 11 kwietnia 2016r. komisja oceniająca w składzie:
  • Przedstawiciel referatu Ochrony Środowiska przy Gminie Wieliszew Anita Milc
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Łajskach  Marek Tarwacki
  • Nauczyciel biologii  Ewa Piotrowska, 

  wybrała najlepsze prace.  

  Komisja uwzględniła następujące kryteria oceniania:

  ogólne wrażenie estetyczne;
  pomysłowość;
  precyzja wykonania;
  dobór i różnorodność materiałów.

    LAUREACI KONKURSU:

  Miejsce I – Klasa 3b Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie

  Miejsce II – Klasa 3a Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie

  Miejsce III – Klasa 4a Zespół Szkół w Łajskach

  Wyróżnienia otrzymali:

  Klasa 4b Zespół Szkół w Łajskach

  Klasa  3b  Szkoła Podstawowa w Wieliszewie

  Klasa 3   Szkoła Podstawowa w Olszewnicy

   Koordynatorki  Iwona Lubieniecka i  Ewa Grzymała

  18.04.2016 12:02 | więcej »
 • Otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Łajskach
  Otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Łajskach
  W Zespole Szkól w Łajskach odbyło się niezwykłe wydarzenie.  W ciągu niespełna roku udało się od podstaw wybudować, wykończyć i oddać do użytku nowe skrzydło szkoły.
  Dnia 5 marca 2016r. cała społeczność szkolna oraz licznie zaproszeni goście świętowali oficjalne otwarcie nowego budynku oraz odsłonięcie dwóch pamiątkowych tablic poświęconych Danucie Słowik i Leonowi Piwkowskiemu.
  Danuta Słowik była wieloletnim Dyrektorem Szkoły Specjalnej w Legionowie, nauczycielem, pedagogiem, współorganizatorem i propagatorką edukacji włączającej w naszej szkole. Leon Piwkowski to wieloletni pierwszy puzonista Filharmonii Narodowej oraz Przyjaciel naszej szkoły.
  Na początku, jak to zwykle bywa,  została przecięta wstęga przez: Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, przewodniczącego Rady Gminy Wieliszew Marcina Fabisiaka, dyrektora Zespołu Szkół w Łajskach Marka Tarwackiego, dyrektora przedszkola w Łajskach Katarzynę Zbroch, radnego Gminy Wieliszew Artura Miętka, radną Gminy Wieliszew Janinę Przybył, radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenę Żelazowską, sołtysa wsi Łajski Jana Sołtysa, przewodniczącą Rady Rodziców Kingę Borową oraz przedstawicieli dzieci.
  Ważną rolę odegrał proboszcz parafii pw, Przemienienia Pańskiego ks. Prałat Grzegorz Kucharski, który poświęcił oddawany budynek i odmówił modlitwę.
  Tego dnia padło wiele ciepłych słów i podziękowań, które były wyrazem ogromnej radości i zadowolenia całej społeczności szkolnej.
  Następną ważną sprawą było wręczenie przez Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego podziękowań dla wszystkich , bez których nie byłoby możliwe zrealizowanie tego ważnego przedsięwzięcia. Tabliczki pamiątkowe otrzymało wiele ważnych osobistości, między innymi dyrektor Zespołu Szkół w Łajskach Marek Tarwacki.
  Tego dnia zaplanowano również koncert szkolnej orkiestry dętej oraz batucady pod dyrygenturą Justyny Niegierysz i Marty Maślanki. Później wysłuchaliśmy krótkiego koncerty Tadeusza Woźniaka z rodziną oraz występu zespołu Brass Federacja.
  W godzinach popołudniowych do szkoły przyszli rodzice wraz ze swoimi pociechami wysłuchać dźwięków niezwykłych kompozytorów, a wykonanych przez  pianistę Maurizia Silva.
  Finałem tych wszystkich wydarzeń były spotkania przy stolikach podczas poczęstunku. Dzień ten zapamiętamy na długo.


  zdjęcia: UG Wieliszew
  06.04.2016 15:03 | więcej »
 • Dzieci dzieciom
  Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w projekcie zdrowotnym „ Wróżka Powiatuszka” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Była to dla naszych uczniów szczególna okazja, aby wykonać przez siebie maskotki, które zostaną przekazane dla chorych dzieci przebywających w szpitalach. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę akcję- oczywiście z myślą o chorych dzieciach. Obecnie wszystkie maskotki można zobaczyć na wystawie w Urzędzie Miasta w Legionowie, które później zostaną przekazane do szpitali. Wyróżnienie za  „ Wróżkę - Zdrowuszkę” otrzymała Alicja Kiełbasińska, a pozostali uczestnicy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i upominki.
  Prace laureatów można obejrzeć na stronie internetowej powiatowe wróżki
  Wszystkim uczestnikom konkursu, jak i laureatce dziękujemy i gratulujemy!

  Wychowawca: Katarzyna Krzyżek
  14.03.2016 13:12 | więcej »
 • Inauguracja V Dni Osób Niepełnosprawnych
  „Podczas inauguracji V dni osób z niepełnosprawnością w powiecie legionowskim już po raz trzeci, wręczono Ordery „Przyjaciela Niepełnosprawnych”, które przyznawane są osobom wybitnie zasłużonym dla środowiska osób niepełnosprawnych i pracującym na ich rzecz. Decyzją kapituły, w skład której weszli prezes Stowarzyszenia Miłośników Skubianki Joanna Folwarska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie Anna Czachorowska, radny Rady Powiatu Legionowskiego Janusz Kubicki, ksiądz prałat Lucjan Szcześniak oraz aktor Artur Żmijewski, wyróżniony został między innymi Marek Tarwacki, dyrektor Zespołu Szkół w Łajskach został uhonorowany za aktywną i innowacyjną działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością w powiecie legionowskim oraz za wieloletnią i oddaną pracę na rzecz edukacji włączającej, która ma zapobiec wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.  Podejmowane przez niego działania podnoszą świadomość otoczenia i uwrażliwiają je na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jest uczestnikiem, prowadzącym i organizatorem konferencji krajowych i zagranicznych, w trakcie których dzieli się doświadczeniami i prezentuje rozwiązania edukacyjne, które z powodzeniem wdrożył w prowadzonej przez siebie placówce”.
  11.03.2016 10:21 | więcej »
 • Spotkanie z aktorami teatru"Trzynastka"

  29 lutego 2016 roku klasa 3 gimnazjum przyjmowała w murach naszej szkoły niecodziennych gości – sześcioosobową grupę aktorów z „Teatru Trzynastka” działającego w Legionowie od 13 grudnia 2013.      

  Byli to:Piotr Plejewski, Bartłomiej Kania, Adam Aksamit – założyciel teatru, Joanna Róg, Wioleta Kowalczyk i Anna Pala.( wg kolejności na zdjęciu ).

              W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy 2 gimnazjum oraz panie: Lidia Lewandowska, Iwona Banaszek i Bogumiła Żarna.

  W trakcie rozmowy  młodzi aktorzy z pasją opowiadali nam o swojej fascynacji teatrem, o marzeniach z nim związanych, a także o pracy. Zdradzili nam kilka sekretów, np. jak pracują nad przygotowaniem spektaklu, jak radzą sobie z tremą.

  Okazało się, że nie jest to zajęcie, które od razu daje duże pieniądze i  przynosi sławę. Na sukces, jak wszędzie, trzeba zapracować. Wszyscy nasi rozmówcy zgodnie podkreślali jednak, że w życiu trzeba mieć marzenia i wytrwale dążyć do ich realizacji, nie zniechęcając się  trudnościami.

  Postanowiliśmy wziąć sobie te słowa do serca.

              Nasze spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem. 

  07.03.2016 09:20 | więcej »
 • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

  25 lutego klasa III gimnazjum (pod opieką pań Virginii Stafiej i Bogumiły Żarny ) uczestniczyła w corocznej giełdzie szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez „Perspektywy” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Przez ponad trzy godziny uczniowie odwiedzali stoiska liceów i techników warszawskich, państwowych, społecznych i prywatnych, szukając najbardziej odpowiednich dla siebie szkół.

  Przyjazne IV piętro opuszczali z mnóstwem ulotek informacyjnych, aby je w skupieniu przeanalizować i dokonać mądrego, przemyślanego wyboru dalszej edukacji.

  29.02.2016 10:36 | więcej »

 • 21.21.2015 roku klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę szkolną do Polskiego Związku Niewidomych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Laboratorium Ciemności”. Zajęcia prowadziły osoby niewidome z asystentem.
  Podczas warsztatów dzieci ćwiczyły z symulatorami różnych schorzeń wzroku, obejrzały film rysunkowego „N jak niewidomy” oraz ćwiczyły w parach: „niewidomy” – „przewodnik”.
  Najciekawsze okazały się ćwiczenia w grupach:
  • Świat dźwięków, dotyku, zapachów – nie widzę, a rozpoznaję.
  • Jak nalać wodę do szklanki, rozpoznać kolory, zmierzyć temperaturę? Nie widzę, a potrafię.
  • Jak czytają i piszą osoby niewidome? Prezentacja pisma Braille’a i specjalnych technik komputerowych.
  • Rysunki dla niewidomych, mapy, miniatury obiektów – próbuję rozpoznać w ciemności.
   
  Ćwiczenia były bardzo ciekawe, uczniowie dowiedzieli się, jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać. Była to przede wszystkim bardzo dobra lekcja empatii i szacunku do drugiego człowieka.
  26.01.2016 10:50 | więcej »

 • Dnia 07.01.2016 roku do Zespołu Szkół w Łajskach przybyli wyjątkowi goście:

  prof. Grzegorz Szumski - kierujący Zakładem Edukacji Integracyjnej i Rehabilitacji Społecznej w AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie,

  dr Beata Rola - pedagog specjalny, konsultantka ds. kształcenia specjalnego i integracyjnego w MAZOWIECKIM SAMORZĄDOWYM CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI w Warszawie,

  prof. Diane Ryndak - wykładowca na Wydz. Pedagogiki Specjalnej na UNIWERSYTECIE PÓŁNOCNEJ KAROLINY w Stanach Zjednoczonych (Specialized Education Services at UNIVERSITY OF NORTH CAROLINA in Greensoboro, the USA),

  dr Debbie Taub - dyrektor ds. badań naukowych i programów w ACERI Partners w Stanach Zjednoczonych - firmie specjalizującej się w edukacji ze specjalnymi potrzebami (Practice-Based Educational Consulting Services in Special Education for Students with Extensive Learning Needs).

  Goście zwiedzili szkołę, uczestniczyli w lekcji muzyki i, przede wszystkim, rozmawiali z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. To niezwykle wartościowa wizyta dla społeczności szkolnej w Łajskach, bowiem ci naukowcy, praktycy od lat zajmujący się edukacją ze specjalnymi potrzebami (nawet ze Stanów Zjednoczonych Ameryki!) wyrazili uznanie i podziw dla naszych działań promujących ideę edukacji włączającej. W czasie długiej rozmowy z dyrektorem Markiem Tarwackim przekonywali, że edukacja włączająca to słuszna droga dla tworzenia przyszłego społeczeństwa - tolerancyjnego, empatycznego, traktującego każdego człowieka podmiotowo.

  Profesor Grzegorz Szumski i doktor Beata Rola wyrazili chęć ścisłej współpracy i opiekę naukową.

  Virginia Stafiej

  08.01.2016 11:11 | więcej »
 • Wystawa prac Adriana Sowy
  Adrian Sowa jest uczniem klasy  IV B, gdzie plastyki uczy pani Małgorzata Ekiert-Kościńska, która zwróciła uwagę na zdolności manualne i jego wyobraźnię twórczą. Adrian potrafi z plasteliny, modeliny wyczarować piękne prace, wprowadza nas w świat zwierząt, roślin, rozmaitych postaci. Pani M .Ekiert-Kościńska postanowiła wyróżnić pracę Adriana organizując wystawę, która można podziwiać na szkolnym  korytarzu do stycznia. 
  Następnym uczniem którego prace będą prezentowane na wystawie to Dominik Morawski, który wprowadzi nas w świat dinozaurów.
  Opracowała: Małgorzata Ekiert-Kościńska
  Aby obejrzeć zdjęcia kliknij
  08.01.2016 13:36 | więcej »
 • Warsztaty artystyczne w klasie 2b
  Dnia 15 grudnia odbyły się w naszej klasie warsztaty artystyczne. Dzieci wykonały “  Skarpetowego Bałwanka” pod kierunkiem pani Dagmary Lipińskiej, która  gościnnie poprowadziła zajęcia. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, a efekty ich pracy były zachwycające. Zdaje się, że do naszej klasy zima już na dobre zagościła:)
  wychowawca klasy: Katarzyna Krzyżek
  Aby obejrzeć zdjęcia z warsztatów kliknij
  21.12.2015 10:17 | więcej »
 • WYCIECZKA KLASY 2B I 3B DO CENTRUM OLOMPIJSKIEGO W WARSZAWIE
  Dnia 25 listopada 2015 r. klasa 2b i 3b wybrały się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. W aktywny sposób  dzieci poznały pojęcie ,,Fair Play”, zastanawiali się nad jego genezą, sięgając  aż do czasów kodeksów rycerskich. Analizowały znaną ideę barona Pierre’a de Coubertina, który podkreślał, że liczy się nie tylko zwycięstwo, ale także sam udział w zawodach. Poznali przykłady znakomitych polskich sportowców, którzy są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów fair play. Jednym z najważniejszych punktów wycieczki była analiza kodeksu fair play, z którym zapoznała dzieci brązowa medalistka z Olimpiady w Atlancie Pani Iwona Marcinkiewicz. Na przykładach z życia codziennego nasze dzieci opowiadały czym dla nich jest czysta, uczciwa walka oparta na szlachetnych ideałach. Głównym celem lekcji było uzmysłowienie młodemu człowiekowi, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.
   
  Katarzyna Krzyżek
  Iwona Lubieniecka
  Anna Jeżewska
  Agnieszka Mazewska
  17.12.2015 08:21 | więcej »
 • Mikołajki w zerówce
  W poniedziałek 7 grudnia 2015 roku dzieci w Oddziale Przedszkolnym otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja. Bardzo dziękujemy! :) 
  09.12.2015 15:00 | więcej »
 • 26 listopada 2015 r. uczniowie ze szkoły Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskich wzięli udział Gminnym Konkursie Recytatorskim „Naucz się dziwić…” do wierszy ks. Jana Twardowskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z różnych szkół podstawowych.
  Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie recytowali wiersze księdza Jana Twardowskiego.
  Natalia Walkiewicz zdobyła III miejsce  (grupa wiekowej: szkoła podstawowa klasy I-III), natomiast Barbara Mikulska zajęła II miejsce (grupa wiekowa: szkoła podstawowa klasy V-VI)
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyła dzieciom pani dyrektor.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

   
  01.12.2015 13:56 | więcej »
 •               21 września 2015r. klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę do Biebrzańskiego Park Narodowego.
  Już o godz. 8:00 wyjechaliśmy z Łajsk, podróż trwała 4 godz. Gdy byliśmy na miejscu, poszliśmy do lasu a potem zjedliśmy obiad. Wieczorem zapoznawaliśmy się z okolicą. Każda klasa mieszkała w oddzielnym domku. Późnym wieczorem niektórzy poszli grać w gry planszowe, a inne dzieci poszły do lasu z latarkami. W ciemnym, głuchym lesie widzieliśmy lisy, które stały przy drzewach i na nas patrzyły. Było to bardzo ekscytujące przeżycie.
               Następnego dnia odbyły się warsztaty o sowach i owocach. Uczyliśmy się o różnych rodzajach sów i ich piórach. Pan pokazywał nam pestki owoców i różne, inne, rzadkie owoce. Oglądaliśmy również przez teleskop nornicę i widzieliśmy jak chodzą po niej małe robaczki. Ostatniego dnia,  o 5 rano pojechaliśmy autokarem wypatrywać łosie z wieży. Kiedy skończyliśmy, udaliśmy się na spacer. Szliśmy 5 km w obie strony. W lesie bawiliśmy się w chowanego. Osoby szukające mogły patrzeć  tylko z wyznaczonego miejsca. Szkoda było wracać, ale czas naszej wycieczki dobiegł końca. 24 września o godz. 15:30 wsiedliśmy do autokaru  i wróciliśmy do szkoły.
                Na tej wycieczce dużo się nauczyliśmy i sporo zapamiętaliśmy. Tej zielonej szkoły nigdy nie zapomnimy!!!!!!!!!!!!!!
  Nadia Buszczyńska, kl. 5b

  Aby obejrzeć zdjęcia z zielonej szkoły kliknij tutaj 
  01.12.2015 13:50 | więcej »
 •             Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r. w Wieliszewie odbył się konkurs pt. „Kocham Cię, Polsko”. W konkursie wzięła udział klasa 5b ze Szkoły Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach. Pomagali jej również uczniowie z klasy 5a: Janek i Michał Paciorek oraz Janek Kamiński.
               Uczniowie pilnie przygotowywali się do tego konkursu i byli bardzo przejęci. Konkurowało z nimi jeszcze siedmiu uczestników. Wysiłek się jednak opłacił! Klasa zajęła III miejsce i tym samym wygrała bon do księgarni MC Kwadrat o wartości 300 zł.
  Serdecznie gratulujemy!

  Aby obejrzeć zdjęcia z konkursu kliknij tutaj
  01.12.2015 13:56 | więcej »
 • Świąteczna szkolna paczka
  Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w coroczną akcję zbiórki produktów spożywczych, dzięki której najbardziej potrzebujący uczniowie naszej szkoły otrzymają świąteczne paczki.
  Zbiórka trwa od 1 grudnia do 15 grudnia br.

  Serdecznie zapraszamy

   
  25.11.2015 09:46 | więcej »
 • Dnia 23 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Łajskach po raz drugi miało miejsce niesamowite wydarzenie - przy boisku szkolnym rozdawane były jabłka, a dokładnie 20 ton jabłek!! :) 

  Jablka trafiły do szkoły w ramach Unijnego Projektu, za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. 

  23.11.2015 11:18 | więcej »
 • W dniu 29 września 2015 roku odbyło się niezwykłe sportowe wydarzenie zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku.

  III Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” odbyła się pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.
   
  W wydarzeniu wzięło udział  ponad 150 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
   
  Zawody zostały rozpoczęte oficjalnym wejściem reprezentantów szkół na murawę orlika, w którym pomagali piłkarze z Akademii Młodego Piłkarza GOOL. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich przybyłych gości, swoje umiejętności zaprezentowali Reprezentanci Polski w koszykówce na wózkach.
   
  Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:
  – bieg przełajowy,
  – rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula- hop,
  – strzały piłką do bramki,
  – rzuty do kosza,
  – rzuty piłką lekarską na odległość,
  – prowadzenie piłki do unihokeja.
   
  Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek. O miły nastrój dbali również wolontariusze, którzy pomagali uczestnikom na każdej konkurencji.
  Następnie odbyły się zabawy taneczne, prowadzone przez animatora.  Zabawie towarzyszyło malowanie buziek co sprawiło wszystkim dzieciom dużo radości.
  Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy.
  Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal i upominek, a szkoła została uhonorowana pamiątkowym pucharem.
  Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.
  O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych zadbały służby porządkowe i medyczne. Dużą popularnością cieszył się pokaz wozu i sprzętu strażackiego, a największą radość sprawiło lanie wody i piany z węża strażackiego.
   

   
  20.11.2015 11:26 | więcej »
 •  
  6 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 w Zespole Szkół w Łajskach miało miejsce uroczyste ślubowanie. W poczet uczniów szkoły podstawowej przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Wieliszew pan Paweł Kownacki, przedstawicielki Rady Rodziców pani Marta Należyty i Agnieszka Sawicka, rodzice, dziadkowie i nauczyciele szkoły.
   
  Uczniowie klas pierwszych przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń pani Małgorzaty Ekiert-Kościńskiej, Jolanty Jannasz i Justyny Chorążak program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

  Przeprowadzenie tego niezwykle ważnego i trudnego egzaminu powierzono uczniom klasy Va Michalinie Niemyjskiej, Michałowi Paciorkowi, Marcelowi Wojciechowskiemu i Jankowi Kamińskiemu. Dzieci zdały sprawdzian z wyróżnieniem i wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą zostać przyjęte do braci uczniowskiej.

  Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a tekst ślubowania odczytała mama ucznia klasy Ia pani Monika Kołacz. Oficjalnego pasowania dokonał pan dyrektor Marek Tarwacki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pan wójt Paweł Kownacki podarował uczniom książki opisujące historię naszej gminy.
   
  Małgorzata Ekiert-Kościńska
   
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania
  19.11.2015 10:00 | więcej »
 • Mistrzowska Ida

  Złote medale na Mistrzostwach Świata World Dance Championship WADF 2015 w Czechach
   
  Uczennica klasy VIA Szkoły Podstawowej w Łajskach, Ida Rejch, oraz absolwent naszego gimnazjum, Miłosz Pliżga, wystąpili na Mistrzostwach Świata World Dance Championship WADF 2015, które odbywały się od 4 do 8 listopada 2015 roku w Czechach, w Libercu.

  W turnieju uczestniczyło około 7 tysięcy tancerzy z całego świata, a w tym Belgowie, Francuzi, Słowacy, Węgrzy, Szwedzi, Polacy, Rosjanie, a także gospodarze turnieju – Czesi.
  Naszą szkołę reprezentowała Ida Rejch, uczennica klasy VIA, i absolwent naszego gimnazjum, Miłosz Pliżga, którzy trenują taniec nowoczesny. Ida wystąpiła w miniformacji Fame Juniors Legionowo i razem z koleżankami z zespołu zdobyła mistrzostwo świata w stylu disco dance. Absolwent naszego gimnazjum, Miłosz Pliżga, zdobył wicemistrzostwo świata z zespołem Fame Legionowo, a w duecie ze swoją koleżanką z Legionowa, Dagmarą Trzaskowską, wywalczyli złote medale.

  Obie grupy doskonalą swoje umiejętności w Studiu Tańca Born2Dance w Legionowie.
  Gratulujemy sukcesów!
  Klasa VIA
  12.11.2015 08:05 | więcej »
 • Dzień Papieski
  Z okazji „ Dnia Papieskiego” uczniowie z kasy IIa pod kierunkiem Pani Iwony Banaszek i Zofii Pakuły przygotowali wspomnienie o polskim papieżu – Janie Pawle II.
  Postać Karola Wojtyły jest w naszych sercach i umysłach, gdyż na słowa Jan Paweł II od razu mamy przed oczami jego dobrą uśmiechniętą twarz.
  Wiemy , jak Jan Paweł II interesował się literaturą i jak kochał dzieci . Dlatego aby połączyć te dwie idee, zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły wysłuchanie kilku pięknych wierszy dla dzieci, napisanych przez ulubionego poetę papieża – księdza Jana Twardowskiego .
  Recytacje i piosenki bardzo podobały się szkolnej publiczności.
                                                     Uczniowie i wychowawcy z klasy II a.


   
  10.11.2015 15:26 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach
  ul.Kościelna 63
  05-119 Legionowo
 • 022 782 22 83

Galeria zdjęć