Europejski Dzień Języków VI Sportowa Paraolimpiada pod Dębami w Ostrówku Otwarcie Szkolnego Ogrodu Botanicznego LEKCJA INNE NIŻ WSZYSTKIE W KLASIE IIIA Wielka Mała Historia Patriotyczny pokaz mody CODE WEEK KLASA 3A Dzień Papieski Ślubujemy! "Spieszmy się kochać ludzi..." kl. 2 u warszawskich strażaków Konkurs „Stworaki Potworaki” Rekord dla Niepodległej UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Tydzień dla Niepodległej Warsztaty piernikowe Z włóczką Ci do twarzy Zbiórka żywności dla zwierząt Kolędowanie klas Ib i Ic Mikołajki Projekt SMS Kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Jasełka 2018 Klasy gimnazjalne w Teatrze 13 Jestem wzorowym uczniem Być jak Ignacy Walentynkowy projekt klas 8 Warszawska Syrenka Z plecakiem przez świat Teatrzyk kukiełkowy pt. „Brzydkie kaczątko” Głoskowe rymowanki Szkolenie Fundacji Wiewiórki Julii „Bonjour Paris” Paraolimpiada 2019 Projekt klasowy pt. „Dbam o zdrowie” klasy Ib „Dotknąć Równika” Euroweek Sensoplastyka Matematyka z klasą

Wydarzenia 2018/19

CODE WEEK KLASA 3A

W dniach 15-19 października uczniowie klasy IIIA brali udział w CODE WEEK, czyli  Europejskim Tygodniu Kodowania. Code Week - to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w zabawny i angażujący sposób. W roku ubiegłym w EU Code Week wzięło udział 1,2 miliona osób w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń. W tym roku również i nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Z wielkim zapałem realizowaliśmy powierzone nam zadania w ramach Code Week z programem ,,Uczymy Dzieci  Programować”. Zadania zawierały kodowanie offlinowe z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Pierwszego dnia uczniowie  zapoznali się z historią Code Week, nauczyli  tańca robotów oraz   za pomocą kolorowych kubeczków wykonali jesienne drzewko według instrukcji słownej. Drugiego dnia klasa w podziale na  grupy szukała algorytmów, układając hasło Code Week. Za pomocą instrukcji słownej tworzyliśmy również napis CODE wykorzystując matę edukacyjną.
W trzecim dniu  odbyliśmy wirtualną wycieczkę po naszej miejscowości. Na mapie  zaznaczyliśmy charakterystyczne obiekty, a następnie  wyznaczaliśmy do nich drogę, rozpoczynając od naszej szkoły. W czwartym dniu również pracowaliśmy z mapą, zaznaczając ciekawe zabytki naszego województwa. Wyruszyliśmy na  wirtualną wycieczkę tworząc  skrypty do ciekawych, wartych obejrzenia zabytków. Ostatniego dnia wspólnie wykonaliśmy plakat, jako podsumowanie naszych pięciodniowych działań. Udział w Code Week był dla nas wielkim wyzwaniem. Oprócz niesamowitej aktywności umysłowej uczniowie świetnie się bawili, ucząc się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, rozwijając swoje umiejętności i możliwości. Uczniowie odkrywali nowe pomysły i wprowadzali innowacje a przede wszystkim uczyli się  współpracy w grupie, a ta umiejętność  zdecydowanie przyda się każdemu, niezależnie od wybranej ścieżki kariery.
J

W ramach wolontariatu i uczestnictwa w Code Week Pani Ewelina i Aneta wprowadziły w świat kodowania młodszych kolegów i koleżanki z grupy III Przedszkola  Samorządowego w Łajskach.    Dzieci    kodowały    wykorzystując matę edukacyjną i różnokolorowe kubeczki. Był to czas radosnej, aktywnej twórczej nauki i zabawy. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i wychowawcy za zaproszenie i udział przedszkolaków w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Uwieńczeniem naszych działań jest uzyskanie certyfikatu  od Komisji Europejskiej.

Szczegółowe relacje z naszych działań można obejrzeć w galerii zdjęć CODE WEEK KLASA 3A.