Paraolimpiada 2017 Sprzątanie świata Dni Muzyki i Języków Obcych Zerówki:) Zielona szkoła klas 7 Kl. 7 w POLIN Pierwszaki na basenie Pierwszoklasiści pamiętajcie Wizyta Naukowców z USA Pani Jesień w 0c Warsztaty z udziałem Policji Dzień Edukacji Narodowej w 1A Śladami Kubusia Puchatka Sprzątanie świata Konkurs Humanistyczny Oc w odwiedzinach przedszkolu Pokazy sokolnicze Dzień Papieski Pamiętamy o tych, którzy odeszli.. Spotkanie ze Sztuką - Brass Federacja Galeria Figur Stalowych Dzień Pluszowego Misia w 0c Lekcja bezpieczeństwa Kto ty jesteś? Święto Niepodległości PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH ŚWIĄTECZNE NASTROJE w 0c Jasełka 2017 Razem możemy więcej! klasy 1 w MH Przedłużamy świąteczny czas. WOŚP 2018 mateMAGIKa 2018 Warszawska Syrenka Światowy dzień liczby π Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne Rusza 2. Debata Oksfordzka Klasy 1 w Ratuszu Kodowanie Na Dywanie Pokazy fizyczno-chemiczne Wiosna w Wymysłach Debata oksfordzka 2018 Światowy dzień Zespołu Downa Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską Gra miejska z udziałem klasy VIa DZIEŃ ZIEMI 2018 Wizyta specjalistów z Finlandii Pudełko zwane wyobraźnią… Warsztaty z Pierwszej Pomocy Ozobot w klasie IIA Spotkanie z aktorami Teatru Trzynastka Gminny konkurs przyrodniczy Warsztaty ogrodnicze w klasach pierwszych Klasa 1a w Planetarium Święto Konstytucji 3 Maja Paraolimpiada w Legionowie Święto Gminy Wieliszew 2018 Klasy I w Muzeum Etnograficznym Ciao Italia! Projekt „Uczymy się od siebie” Uniwersytet Dziecięcy Dyplom uznania

Święto Gminy Wieliszew 2018

Świąteczna integracja w Gminie Wieliszew

Cały rok czekaliśmy na możliwość uczestnictwa w obchodach Święta Gminy Wieliszew, które odbyło się 2 czerwca bieżącego roku. Tegoroczna uroczystość nawiązywała do 100-lecia polskiego sportu a także 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się na długo przed zaplanowanym terminem. Uczniowie naszej szkoły codziennie na boisku szkolnym dopracowywali okrzyk, którym wyróżniali się na całej trasie przemarszu Parady Talentów. Charakteryzowały nas białe i zielone koszulki z logiem szkoły, które mieli na sobie zarówno uczniowie jak i pracownicy naszej społeczności.

Pochód ruszył w trasę spod OSP Wieliszew o godz. 14:30. Na jego czele stanęła Pani Patrycja Bereznowska – Mistrzyni Świata w biegu 24 godzinnym. Zaraz za nią podążali przedstawiciele władz gminy, okolicznych szkół, strażacy oraz reprezentanci grup artystycznych i sportowych. Po przybyciu na stadion sportowy w Wieliszewie wszyscy uczestnicy przemarszu zostali serdecznie przywitani przez Wójta Gminy Wieliszew Pana Pawła Kownackiego. Ważnym punktem spotkania było wręczenie nagród w konkursie ekologicznym „Segregujesz- zyskujesz”, w którym nasza szkoła otrzymała wyróżnienie i voucher o wartości 500 zł, które na scenie odebrał Nasz Pan Dyrektor Marek Tarwacki. Wielki sukces, pierwsze miejsce i nagrodę w postaci telefonu Iphone 7, w kategorii „zbiórka indywidualna” odniosła uczennica klasy 4 b Alicja Kiełbasińska, która uzbierała aż 952 kg odpadów! Około godziny 16:30 mieliśmy okazję podziwiać na scenie układ taneczny przygotowany przez uczennice naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycielki w-f Pani Anny Miękus. Po występach wszystkich pozostałych artystów Wójt Gminy Wieliszew wyłonił zwycięzcę w loterii „Rozlicz PIT w Wieliszewie. Wygraj samochód”.

Obchody Święta Gminy nie byłyby takie same, gdyby nie uginające się pod przysmakami liczne stoiska. Nasza szkoła w tym aspekcie wyróżniła się konkurencją strzałów do bramki hokejowej, gdzie można było zdobyć gadżety w postaci smyczy, długopisów i notesów. Zmęczenie po konkurencji świetnie gasiła dostępna na stoisku chłodna, orzeźwiająca lemoniada.

Czas umiliły także stoiska gastronomiczne i liczne atrakcje przygotowane dla najmłodszych min. dmuchaniec, strzelnica, malowanie twarzy czy symulator wypadku samochodowego. Istotnym punktem programu były wyczekiwane przez gości występy gwiazd estrady Dawida Kwiatkowskiego i Ani Wyszkoni. Obchody Święta Gminy zwieńczył spektakularny pokaz sztucznych ogni.
            Pozytywne wrażenia jeszcze długo po uroczystości wzbudzały wielkie emocje wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Liczne atrakcje i konkursy zorganizowane przez władze gminy sprawiły, że było to niesamowite wydarzenie, które z przyjemnością powtórzymy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Święto Gminy Wieliszew.

Kinga Szcześniak