SKRZYNKA ZAUFANIA DYŻURY PRZYDATNE MATERIAŁY Netykieta Motywacja! koniec semestru Bezpieczne ferie Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją Jak pomóc młodej osobie w kryzysie? Moje emocje Cyberprzemoc Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością CZYM JEST DEPRESJA? Wojna na Ukrainie Można różnić się pozytywnie "Możemy mieć ZGRANĄ klasę" Poradnik dla rodziców Relacje w zespole klasowym Warsztaty w kl.6b Uczymy się tolerancji Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza - kl 7a Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza - kl 7b Warsztaty kl.3c Hobby, pasje-jak je w dziecku rozwijać?

Psycholog/Pedagog

CZYM JEST DEPRESJA?

DEPRESJA TO CHOROBA , A NIE OZNAKA SŁABOŚCI CHRAKTERYZUJE SIĘ UTRATA ZAINTERESOWANIA ZAJECIAMI, KTÓRE NA OGÓŁ SPRAWIAJĄ PRZYJEMNOŚĆ

CO MOŻESZ ZROBIĆ , JEŚLI WYDAJE CI SIĘ ŻE MASZ DEPRESJE?

1. Porozmawiaj z kimś komu ufasz o tym co czujesz.

2. Poszukaj fachowej pomocy. Zacznij od zgłoszenia problemu wychow lub psychologowi szkolnemu.

3.Nie rezygnuj z zajęć , które sprawiały Ci przyjemność przed chorobą .

4. Nie izoluj się . Pozostań w kontakcie z rodziną i przyjaciolmi.

5. Zaakceptuj to, że możesz mieć depresję

6. Przestrzegaj nawyków związanych z regularnym spożywaniem posiłków i snem.

7. Zadbaj o regularną aktywność fizyczną .

PAMIĘTAJ , ŻE dzięki odpowiedniej POMOCY MOŻESZ WYZDROWIEĆ .

Paulina Hernik - psycholog szkolna