III Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” w Ostrówku

W dniu 29 września 2015 roku odbyło się niezwykłe sportowe wydarzenie zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku.

III Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” odbyła się pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Ostrówku.

W wydarzeniu wzięło udział  ponad 150 uczestników z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Zawody zostały rozpoczęte oficjalnym wejściem reprezentantów szkół na murawę orlika, w którym pomagali piłkarze z Akademii Młodego Piłkarza GOOL. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich przybyłych gości, swoje umiejętności zaprezentowali Reprezentanci Polski w koszykówce na wózkach.

Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:
– bieg przełajowy,
– rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula- hop,
– strzały piłką do bramki,
– rzuty do kosza,
– rzuty piłką lekarską na odległość,
– prowadzenie piłki do unihokeja.

Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek. O miły nastrój dbali również wolontariusze, którzy pomagali uczestnikom na każdej konkurencji.
Następnie odbyły się zabawy taneczne, prowadzone przez animatora.  Zabawie towarzyszyło malowanie buziek co sprawiło wszystkim dzieciom dużo radości.
Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami byli wszyscy.
Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal i upominek, a szkoła została uhonorowana pamiątkowym pucharem.
Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa.
O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych zadbały służby porządkowe i medyczne. Dużą popularnością cieszył się pokaz wozu i sprzętu strażackiego, a największą radość sprawiło lanie wody i piany z węża strażackiego.